Obniżenie kosztów pośrednictwa w obrocie nieruchomościami dzięki mediom społecznościowym

Agenci nieruchomości nie zawsze otrzymują uznanie, na jakie zasługują.

Podczas gdy agenci z pewnością odnieśli sukces w ciągu ostatnich kilku lat, w branży nieruchomości jest jeszcze dużo więcej niż tylko dzwonienie na zimno i wystawianie notowań po wystawieniu na aukcję.

Branża nieruchomości wydaje już duże wydatki na oprogramowanie i programy.

Aby było to tego warte, Twój broker powinien maksymalnie wykorzystać tę technologię. Na początek zidentyfikuj, co spowalnia agentów, a następnie poszukaj oprogramowania lub https://australian-dataroom.net/, które odpowiada na te potrzeby. Agenci nieruchomości muszą być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat kupna, sprzedaży i finansowania domów. Ale agenci muszą zrobić coś więcej niż tylko czytać artykuły i subskrybować czasopisma. Muszą mieć możliwość korzystania z informacji i zasobów oferowanych za pośrednictwem najnowszych aplikacji dla branży nieruchomości.

Jedną z największych skarg kupujących i sprzedających pod adresem pośredników w obrocie nieruchomościami jest to, że rzadko odpowiadają na ich zapytania. Jako agent aukcji powinieneś być w stanie natychmiast odpowiadać na pytania. Większość kupujących musi skontaktować się z Tobą w ciągu 24 godzin, więc upewnij się, że Twoje biuro jest otwarte i dostępne przez cały czas. Czas od pierwszego kontaktu z potencjalnymi klientami do faktycznego zamknięcia transakcji jest bardzo ważnym aspektem.

Agenci aukcyjni muszą sprawić, by kupujący czuli się komfortowo i chcieli z nimi porozmawiać. Większość poleconych przez kupujących pochodzi od pośredników w obrocie nieruchomościami. Twoim zadaniem jest więc upewnić się, że jesteś przyjazny i przystojny dla każdego kupującego, którego wystawisz. Pozwól zabłysnąć swojej osobowości. Nawet jeśli nie jesteś szczególnie dobry w rozmowie, zagraj w show i naprawdę nawiąż kontakt z potencjalnymi kupującymi i sprzedającymi.

Możesz pomyśleć, że media społecznościowe nie pomogą Ci promować Twoich pośredników w obrocie nieruchomościami, ale mogą. Media społecznościowe pozwalają łączyć się z klientami w bardziej osobisty sposób. Może to być bardzo korzystne zarówno dla Ciebie, jak i dla klientów. Większość agentów nieruchomości ma profile w różnych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest i inne. Konieczne jest utrzymanie tych kont i regularne ich aktualizowanie.

Świetnym sposobem nawiązywania kontaktów z innymi kupującymi i sprzedającymi jest organizowanie wspólnych aukcji.

Jeśli jesteś obecnie agentem ds. Ogłoszeń, prawdopodobnie co najmniej jeden inny agent pracuje z tobą nad umową. Te wspólne aukcje mogą być wykorzystywane do omawiania najpilniejszych problemów z kupującym i pozwalają omówić najważniejsze dla kupującego kwestie. Możesz również omówić strategie, które pomogą kupującemu zamknąć transakcję.

Aby wynegocjować niższą prowizję ze swoim agentem nieruchomości, powinieneś zrobić wszystko, co możliwe, aby uniknąć konieczności przechodzenia przez wojnę licytacyjną. Negocjuj z potencjalnymi klientami, zanim podejmą decyzję o zakupie. Im więcej informacji masz, zanim kupujący podejmie decyzję, tym lepsza będzie Twoja pozycja. Jako obecny agent możesz również dzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami z potencjalnymi kupującymi, udostępniając forum na swojej stronie internetowej lub blogu nieruchomości. 

Nie musisz organizować otwartego domu, jeśli nie chcesz. Jednak ważne jest, abyś to zrobił. Domy otwarte pozwalają spotkać się z potencjalnymi nabywcami i dają możliwość spotkania się z potencjalnymi klientami twarzą w twarz. Możesz poprosić kupującego o przyprowadzenie znajomego. Spotykając się z potencjalnymi nabywcami, znacznie chętniej wynegocjujesz dla siebie niższą prowizję.